Ogrodzenia akustyczne PCV - bariery, ekrany wyciszające

Ogrodzenia akustyczne PCV - dźwiękochłonne bariery, ekrany wyciszające

Ocena użytkowników:  / 10
SłabyŚwietny 

Płot akustyczny PCV ( znany również jako bariera akustyczna - ekran akustyczny - ogrodzenie wyciszające, ogrodzenie dźwiękochłonne ) łączy w sobie zalety typowego ogrodzenia pcv z atutami ekranu akustycznego. Wypełnione pochłaniającym dźwięk materiałem panele RAF pozwalają stworzyć zacisze w swoim ogrodzie bez konieczności rezygnowania z wysokich walorów estetycznych. RAF działa jak ekran dźwiękochłonny, stosowany przy autostradach. Dopasuj go do swojego domu i ciesz się ciszą!

An Adobe Acrobat file ZOBACZ CENY

An Adobe Acrobat file PŁOT AKUSTYCZNY PCV - BROSZURA

 

Dostępne kolory

Sposób działania bariery dźwiękochłonnej

W myśl teorii płotem akustycznym nazwiemy sztuczna przeszkodę usytuowaną na drodze pomiędzy źródłem emisji hałasu a punktem przed hałasem ochranianym, za którą tworzy się przestrzeń o zmniejszonym natężeniu dźwięku zwaną cieniem akustycznym. Fala dźwiękowa napotykając na swej drodze płot akustyczny pcv podlega częściowo pochłanianiu, odbiciu i ugięciu na krawędzi płotu. Ugięcie fali, zwane w fizyce dyfrakcją powoduje zmniejszenie oddziaływania fali w obszarze cienia akustycznego, co dla użytkownika oznacza de facto poprawienie klimatu akustycznego. Na funkcjonalność płotów akustycznych składają się dwa parametry fizyczne: izolacyjność akustyczna oraz współczynnik pochłaniania dźwięku. Pierwszy odpowiada za ilość energii akustycznej przedostającej się przez płot do przestrzeni przez niego chronionej. Drugi natomiast odpowiedzialny jest za ilość energii akustycznej, która zostanie odbita ponownie w kierunku źródła dźwięku. Aby spełnić postulat skuteczności płotów akustycznych oba parametry powinny być jak najwyższe, co oznacza, że ilość energii akustycznej odbitej oraz przedostającej się przez płot powinny być jak najmniejsze.

budowa-panelu1.jpg rys.2.jpg rys1.jpg

Kolory i estetyka płotu akustycznego pcv

Dzięki systemowi nakładek możesz wybrać jeden z pięciu wariantów wykończenia ogrodzenia twojego domu. Proponujemy:

Przyjazną i ciepłą kolorystykę z linii Sound of Silence
Wyrazistość i zdecydowanie z linii Classic Wall

Nakładki kolorystyczne na panel akustyczny
wzoryikoloryparkanow.jpg

MPS Piotr P. Sycz PS 369 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Mierczyce 2
59-430 Wądroże Wielkie
tel.(+48 76) 88 74 470; kom. (+48) 602 370 406
www.piotrsycz.pl; biuro@piotrsycz.pl
NIP PL 695-152-49-12
zarejestrowana pod nr KRS 0000681144 w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wartość wkładu wniesionego : 1 477 777 PLN